Skip to main content

Olympiáda triatlonu - krátký pohled do historie

Jak probíhají závody v orientačním běhu ?!! aneb pořádáme ve Zlíně (Smět 2024)

Anonim

San Diego Track Club je hlavně připočítán za vynalézání triatlonu v 70. letech. Akce byla představena jako alternativní trénink k namáhavému tréninku tratí. První akce, kterou klub představil, zahrnovala 500 metrů plavání, 8 km cyklus a 10 km běh.

V následujícím desetiletí byl Traithlon již populární událostí a byl uznán po celém světě. V dubnu 1989 založil Avignonský kongres ITU (Mezinárodní triatlonový svaz). Francie byla první město, které v srpnu 1989 uspořádalo oficiální mistrovství světa.

Triatlonová událost byla v roce 1994 oceněna olympijským statusem celé medaile v ústředí ITU ve kanadském Vancouveru. ITU oficiálně stanovila vzdálenost pro olympijský triatlon na 10 km pro běh, 40 km pro kolo a 1, 5 km pro plavání.

Triatlon oficiálně debutoval v Sydney, kde Brigitte McMahon a Simon Whitfield vytvořili historii tím, že vyhráli první zlaté medaile v akci. Austrálie vede stůl celkem čtyřmi olympijskými medailemi.

Nový Zéland však stále má nejpůsobivější statistiky, protože Bevan Docherty stále drží rekord za to, že je jediným triatlonistem, který vyhrál olympijské medaile v každé hře, ve které soutěžil. Docherty získal stříbrnou medaili v Aténách a následně bronzovou medaili v Pekingu.

Zde je medaile pro triatlonisty:

Zde je medaile pro triatlonisty

A tady je olympijská medaile shodná pro různé země. Austrálie jasně vede tabulku, po níž těsně stojí Švýcarsko a Kanada.

Olympijské hry v Rio 2016 se začnou konat 5. srpna. Pokud plánujete sledovat událost naživo, ale máte obavy z dostupnosti oficiálních vysílacích partnerů k regionálně uzamčeným kanálům, opravdu se nemusíte obávat. Jednoduše využijte Ivacy k online sledování olympijských her a užijte si streamování libovolného kanálu podle vašeho výběru z libovolného místa na světě. Nebo klikněte zde a stáhněte si našeho průvodce olympiádou zcela zdarma.